برای دریافت تخفیف‌های بیشتر ما را در اینستاگرام دنبال کنید: @rpbeat.ir

 

یکی از مهم ترین دغدغه های خوانندگان، جذب طرفدار در خوانندگی می باشد. در این مقاله روش هایی را جهت رسیدن به این هدف ارائه خواهیم کرد.

بدون شک آدمی در هر مسیری که قدم می گذارد، چشم اندازی از موفقیت را پیش چشم خویش متصور می شود. این موفقیت در کارها، حرفه ها و هنرهای گوناگون متفاوت می باشد. به عنوان مثال یکی از چشم اندازهای موفقیت در عرصه ی خوانندگی، جذب طرفدار در خوانندگی می باشد. هر چقدر که میزان طرفدارهای یک خواننده بیشتر باشد، محبوبیت او نیز افزایش خواهد یافت. این موارد در نهایت منجر به ماندگاری خواننده و آثار او در اذهان مردم و طرفداران خواهد شد. ما در این مقاله تلاش خواهیم کرد تا به روش ها و راه های جذب طرفدار در خوانندگی و رازهای افزایش محبوبیت خواننده بپردازیم.

 

 

مهم ترین راه های جذب طرفدار در خوانندگی چیست؟

 

یکی از مهم ترین دغدغه های خوانندگان، چگونگی جذب طرفدار در خوانندگی می باشد. اگرچه این دغدغه بیشتر در همان سال های اولیه ی ورود به حرفه ی خوانندگی برای خوانندگان پیش می آید. اما این دغدغه آنقدر مهم است که می توان گفت، داشتن طرفدار و جذب طرفدار، تقریبا در تمام سال های فعالیت یک خواننده برای او موضوعی مهم و حیاتی می باشد. زیرا حیات حرفه ای یک خواننده به داشتن طرفدار و حفظ محبوبیت میان طرفداران، وابسته می باشد. در ادامه به مهم ترین روش های جهت جذب طرفدار در خوانندگی اشاره خواهیم کرد:

 

 

تلاش جهت ارتقای کیفیت آواز

 

یکی از مهم ترین راه های جذب طرفدار در خوانندگی، تمرین و تلاش جهت بالا بردن کیفیت آواز می باشد. هر چقدر که صدای شما از لحاظ کیفی بهتر باشد، دایره ی طرفداران شما گسترده تر خواهد شد. فراموش نکنید که صدای خوش و کیفیت آواز شما، یکی از مهم ترین عواملی می باشد که باعث می شود در همان قدم های آغازین، طرفداران به سمت شما جذب شوند. به مرور نیز همین کیفیت آواز است که موفقیت و محبوبیت شما را تضمین می کند. برای این منظور می توانید از مربی آواز کمک بگیرید و قدم های خوانندگی را به صورت حرفه ای بردارید. علاوه بر این، هر چقدر که شما روی آواز خود سرمایه گذاری کنید، صدایتان را بیشتر و بهتر خواهید شناخت و کم کم صدای خاص خود را پیدا خواهید کرد. همین عامل در نهایت می تواند به متمایز شدن شما کمک نماید.

جذب طرفدار در خوانندگی

انتخاب مناسب آهنگ

 

اگر همین حالا به حافظه ی خود رجوع کنید و نام خواننده ای را در ذهنتان جست و جو کنید، بی شک آهنگ های ماندگار او به ذهن شما می آید. انتخاب آهنگ مناسب و اجرای درست، یکی راه های مطمئن جهت جذب طرفدار در خوانندگی می باشد. طرفداران شما با دقتِ بسیار زیاد، انتخاب های شما را رصد خواهند کرد. پس هر چقدر آهنگ های مناسب تر را انتخاب کنید و ساختار آنها را بشناسید و آنها را به درستی اجرا کنید، طرفداران شما رشد خواهند کرد.

 

 

شناخت مخاطبان راهی مناسب جهت جذب طرفدار در خوانندگی

 

بدون شک شناخت درست و اصولی مخاطبان و برنامه ریزی جهت جذب طرفدار در خوانندگی، یکی از مهم ترین روش ها در این مسیر می باشد. برای رسیدن به این هدف نیز می توانید از راهکارهای متعدد و متنوعی استفاده کنید. به عنوان مثال یکی از بهترین و کارآمدترین راهکارها، شناخت بازار می باشد. ببینید که نیاز موسیقایی مردم در حال حاضر چه چیزهای می باشد؟ آثار پر طرفدار در عالم موسیقی چه کارهایی هستند؟ پس از اینکه این آثار را شناختید، آثار را آنالیز کنید تا بدانید که این آثار موسیقایی چه ویژگی هایی دارند؟ هر چقدر که آثار موفق موسیقایی را بهتر بشناسید، بهتر می توانید برای جذب طرفدار، برنامه ریزی کنید.

جذب طرفدار در خوانندگی

اوضاع و احوال و شرایط جامعه را بشناسید

 

به خاطر بسپارید که در کنار بسیاری از عوامل فنی و مؤثر در جذب طرفدار در خوانندگی، جامعه و شرایط جامعه نیز در این اتفاق تأثیرگذار می باشند. گاهی نیاز جامعه این را می طلبد که اثری حماسی خوانده شود. گاهی شور عشق در جامعه پررنگ تر است. گاهی به دلیل وقوع یک حادثه ی ناگوار، اجرای اثر موسیقایی التیام بخش و متناسب با فضای غم انگیز جامعه، مناسب می باشد. گاهی جامعه پر از حس شادی و خوشحالی و پیروزی است و در این مواقع آهنگی که این حس را در وجود مخاطبان تقویت کند، بسیار مورد توجه قرار خواهد گرفت. رعایت این عوامل، روش بسیار مهمی جهت جذب طرفدار در خوانندگی می باشد.

 

 

نحوه ی ارتباط و تعامل با مخاطبان راهی مناسب برای جذب طرفدار در خوانندگی

 

نوع رفتار یک خواننده نیز عاملی مهم در جذب طرفدار می باشد. نوع رفتار شما در فضاهای گوناگون اعم از فضای مجازی و شبکه های اجتماعی، مصاحبه ها، کنسرت ها و … می تواند نقش مؤثری در محبوبیت شما و جذب و ماندگاری طرفداران شما داشته باشد. یک خواننده باید رفتار مناسبی داشته باشد. مراقب سلوک رفتاری و معاشرت های خود باشد. به نوع پوشش خود توجه کند. مراقب اظهارنظرها و واکنش های خود نسبت به رخدادهای گوناگون باشد. رعایت مجموعه ی این عوامل می تواند تصویر مناسبی را از خواننده در ذهن مخاطبان ایجاد نماید و به مرور طرفداران او را افزایش دهد.

جذب طرفدار در خوانندگی

ساخت موزیک ویدئو و فیلم، راهی مؤثر برای جذب طرفدار

 

اگرچه شنیدن موسیقی و صدای خواننده، نقش بسیار مهمی برای جذب طرفدار در خوانندگی محسوب می شود. اما نباید قدرت «دیدن» را دست کم گرفت. اگر در آغاز مسیر خوانندگی می باشید، موزیک ویدئوهای جذاب می تواند به جذب طرفدار کمک شایانی کند.

 

 

داشتن اکانت در شبکه های اجتماعی و فعالیت اثرگذار در شبکه های مجازی

 

بی شک این روزها همه با نقش بسیار مهم شبکه های اجتماعی در معروفیت آشنا هستیم. شبکه های اجتماعی و حضور اثرگذار در این شبکه ها می تواند مسیر جذب طرفدار را کوتاه تر نماید و یک خواننده را در زمان کوتاه تری به شهرت و معروفیت برساند. علاوه بر این بسیاری از طرفداران جدی موسیقی در شبکه های اجتماعی فعالیت می کنند. ساخت اکانت و فعالیت های برنامه ریزی شده، حرفه ای و اصولی در شبکه های اجتماعی هم سبب آشنایی و ارتباط بیشتر خواننده با مخاطبان خواهد شد و هم باعث می شود که اطلاعات خواننده درباره ی جامعه و نیاز طرفداران و … به روز شود. علاوه بر این شبکه های مجازی در بسیاری از مواقع فرصت های مناسب و جذابی را برای خوانندگان فراهم می آورند.

 

برای مطالعه مقالات دیگر به این بخش مراجعه کنید.

 

 

0:00
0:00